Utwory Lecha Brywczyńskiego

Total votes: 2819

Lech Brywczyński

Wiersze

Ludi Apollinares

Opowiadania

Król Gaju

Mała strata

Klaudia z innego świata

Złodziej przychodzi dwa razy

"Drzewo"

Dramaty jednoaktowe

"Stacja przeznaczenia"

"Tarcza 83"

"Tulia"

"Czwarta ściana"

"Ostatnie urodziny"

"Lukrecja tańczy solo"

"Brzemię królów"

"Wykład"

"Sąd Rzepeckiego" Sztuka jest nowa: wysłałem ją już w kilka miejsc, na razie nie została nigdzie opublikowana. Cieszę się, że po raz pierwszy będzie dostępna dla Czytelników właśnie w Pantheionie.

"Marduk z Babilonu" - napisany parę lat temu, rzadko dawałem go do druku. Jest w klimacie politeistycznym, choć nie w grecko-rzymskim lecz hetyckim (swego czasu interesowałem się historią Hetytów). (L.B.)

"Śmierć Decjusza" - rzecz o autentycznym, poświadczonym w źródłach wydarzeniu, kiedy to konsul rzymski Decjusz popełnił rytualne samobójstwo, żeby zapewnić swojej armii zwycięstwo. (L.B.)

"Artemida na łowach" - moja wersja jednego z antycznych mitów. Sztuka ta była wystawiana przez Teatr Działań Twórczych BIS, działający przy Białołęckim Ośrodku Kultury w Warszawie, reż. Dominik Wendołowski (premiera 13 czerwca 2008 r.) . (L.B.)

"Polakatolik" - o pogaństwie pół żartem, pół serio. Sztuka ta została wystawiona przez Teatralne Koło Naukowe "Katharsis", działające na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie i otrzymała w 2003 r. nagrodę specjalną na sesji kół naukowych (opiekunem naukowym koła był prof. dr hab. Jerzy Mikułowski Pomorski). O ile wiem, dziś to koło już nie funkcjonuje, a uczelnia zmieniła nazwę na Uniwersytet Ekonomiczny. (L.B.)

"Zemsta Perkuna" - to taki mit założycielski miasta Elbląga, wymyślony przeze mnie. Trochę na wesoło, trochę na poważnie.(L.B.)

W serwisie racjonalista:

Inne:

Markiza (2011) na pisarze.pl

Dworzanin KiH nr 2/2002

Stacja przeznaczenia na "teatr dla was"

Oraz wiersze tego autora.