Sif
Viking
Złotowłosa małżonka Thora, Bogini zbóż, urodzaju, płodności i urody.
Należy do rodu Asów.
Matka Ulla.
Podobno zdradzała Thora podczas jego wypraw np. z Lokim.
Święta ku czci Sif
Patrz kalendarz runiczny
Poganami są wszyscy, którzy potakują życiu, dla których Bóg jest wyrazem na wielkie Tak, potwierdzające wszystkie rzeczy. [Nietzsche]
Złotowłosa małżonka Thora, Bogini zbóż, urodzaju, płodności i urody.
Należy do rodu Asów.
Matka Ulla.
Podobno zdradzała Thora podczas jego wypraw np. z Lokim.
Patrz kalendarz runiczny
Hefajstos był synem Zeusa i Hery, choć niektórzy powątpiewają w tym przypadku w ojcostwo Kronidy. Bynajmniej nie suponując jakiejś pozamałżeńskiej przygodę małżonki króla Bogów, przeciwnie, ich zdaniem Hera miała wydać na świat Hefajstosa sama z siebie. Po porodzie odrzuciła jednak dziecko, ponoć z powodu kalectwa bądź brzydoty.
Bogini miłości, seksu, pożądania i flirtowania. Jest też zatem Boginią małżeństwa oraz prokreacji, i to zarówno Bogów, ludzi jak i w świecie natury. Jest również Boginią opiekującą się prostytucją, ale mogącą też zesłać impotencję. Bogini piękna i uroku oraz przyjemności i radości. Patronuje poezji miłosnej. Jest Boginią pokoju ale też przodków i w związku z tym opiekunką ojczyzny.
Symbolizuje ją planeta Wenus.
Afrodyta, jak mówi jej imię, narodziła się z piany morskiej, która powstała z odciętych przez Kronosa genitaliów pra-boga Uranosa.
Hera jest starszą od Zeusa córką Kronosa i Gai. Była obecna przy narodzinach swego przyszłego oblubieńca i ponoć już wtedy sobie jego upodobała i chroniła go w okresie jego niemowlęctwa przed prześladowaniami ich ojca.
Bogini mądrej rady, wojny, obrończyni miast, bohaterskich prób. Obdarzyła ludzkość sztuką tkactwa, ceramiki i innymi sztukami. „Z rzemiosła najbardziej lubiła sztukę kowalstwa i odlewnictwa żelaza oraz robótki kobiece: przędzenie i tkanie, i opiekowała się nimi — w ogóle patronowała wszystkiemu, co wiąże się z obróbką wełny”(Kerenyi). W rywalizacji z Posejdonem o patronat nad miastem Ateny zwyciężyła darowując ludziom drzewo oliwne.
Dla Greków, w dużo większym stopniu niż dla ludzi dzisiejszych, jednym z najważniejszych elementów tożsamości jest pochodzenie. Tak jak Odyseusz przedstawia się jako syn Laertesa tak Zeusa Homer często nazywa Kronidą, synem Kronosa.
Tekst składa się z przysłów, które zostały wybrane przez siedmiu Mędrców pochodzacych z różnych regionów Hellady, gdy spotkali się w Delfach i tam, na stelli w świątyni Apollina nakazali je wyryć ku nauce ludu. Odtąd, przez ponad dwadzieścia wieków były przewodnikiem dla kolejnych generacji Greków. Mędrcami tymi byli: Solon z Aten, Bias z Prieny, Pittakos z Mityleny, Tales z Miletu, Kleobulos z Lindos, Myzon z Chene i Chilon ze Sparty
Freja, Freyja - Bogini Nordycka należąca do Vanów, siostra Frejra. Jest bóstwem wegetacji, miłości, płodności i magii. Ponadto patronuje wojnie, polegli wojownicy podlegali jej władzy. Jej mężem jest Od, córkami Hnoss („skarb”) i Gersimi („klejnot”). Daje innym bóstwo szczęście i życie.
Jej atrybutem jest złoty naszyjnik Brisingamen, za którego otrzymanie oddała się czwórce karłów - Brisingów
Towarzyszą jej koty, które prowadzą jej rydwan. Jest najpiękniejsza boginią, przyczyną dla której olbrzymy zaatakowały Asgard.
Do cesarza Teodozjusza w obronie świątyń Libanios